Przechowywanie opon zimowych i letnich

opony tekts

Przechowywanie opon zimowych i letnich

Przedstawiam tutaj kilka rad odnośnie sposobów przechowywania opon zimowych i letnich tak, aby zachowały się w dobrym stanie do następnego sezonu.

Przy demontarzu opon letnich lub zimowych zapamiętaj (napisz na oponach markerem) która opona była zamontowana na którym kole. Pozwoli to na zamontowanie ich na tych samych pozycjach czy też świadomym przełożenie opon z tyłu na przód tak aby zużywały się równomiernie.

Przed magazynowaniem należy dokładnie oczyścić koła myjąc je wodą i dokładnie wysuszyć. Dzięki temu ograniczymy procesy korozyjne. Podczas czyszczenia opon zwróć uwagę czy czasem nie mają one drobnych kamyczków w bieżniku. Należy z rowków w bieżniku usunąć wszelkie elementy (kamyczki, kawałki drewna czy też plastikowe elementy).W przypadku przechowywania opon zamontowanych na felgach i napompowanych można je składować na stosie (kładąc jedna na drugą na leżąco) bądz zawieszając (na linie/łancuchu zaczepionym do felgi lub na hakach przymocowanych do ściany). Jeśli opony są bez felg wówczas należy je przechowywać albo na leżąco albo na stojąco (ale nie piętrowo!).

Przy wyborze miejsca składowania opon należy zwrócić uwagę aby nie było to nasłonecznione miejsce. Najlepiej aby to było chłodne, dobrze wentylowane i suche miejsce. Bezwzględnie opony należy przechowywać z dala od ropuszczalników, benzyn i innych chemikaliów.

Tagi:

Pozostaw wiadomość