Cytowanie materiałów z Internetu

Jeśli zastanawiasz się jak cytować treści z Internetu to dobrze trafiłeś. Poniższy tekst zawiera kilka informacji dotyczących zasad obowiązujących przy cytowaniu słów zamieszczonych w Internecie.

Cytowanie materiałów z Internetu

Przy cytowaniu treści zamieszczonych w Internecie obowiązują zasady takie jak przy cytowaniu treści z książek. Przede wszystkim przy cytowaniu tekstów należy podać kto jest autorem tego tekstu oraz tytuł cytowanego utworu i nazwę strony internetowej z której pochodzi. Przy cytowaniu treści pochodzącej z Internetu należy podać cały adres strony na której on się znajduje. Obok nazwy serwisu internetowego powinien znaleźć się adres internetowy prowadzący do strony głównej.

Treści zamieszczone w Internecie mają to do siebie, że mogą się zmienić. Dlatego też przy cytowaniu tekstu najlepiej jest podać datę publikacji danego artykułu albo datę jego zmiany.

Jeśli jest to możliwe to przy cytowaniu powinna się znaleźć nazwa wydawcy (jeśli jest znany).
Przykładowy opis cytatu materiałów z Internetu może wyglądać tak:Kowalski, Jan. “Tytuł mojego artykułu”. Portal-Jana-Kowalskiego.pl (2011), 22.03.2011 < http://www.Portal-Jana-Kowalskiego.pl/strona.html>.

W przypadku wykorzystywania informacji zawartych w jakimś artykule w Internecie (ale nie cytując słów z tego artykułu) wystarczy, że na w bibliografii znajdą się informacje z którego serwisu się korzystało.

Zazwyczaj cytowany tekst zawierany jest w cudzysłów lub pisany jest kursywą (czcionką pochyloną).

Tagi: ,

Pozostaw wiadomość